• Gminny Konkurs Gawędy i Recytacji im. Hanki Nowobielskiej

  dodano dnia: 2 listopada 2021 / 18:24

  Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią odbył się w dniu 29.10 2021 - 11 Gminny Konkurs Gawędy i Recytacji im. Hanki Nowobielskiej. Konkurs jest organizowany prze Bukowiańskie Centrum Kultury - Dom Ludowy.

  Na scenie w Białce Tatrzańskiej wystąpiło 60 recytatorów i gawędziarzy reprezentujący szkoły i zespoły folklorystyczne. Występy młodych artystów poprzedziło złożenie kwiatów na grobie poetki na cmentarzu. W kategorii IV  - klas 7 i 8 nasz uczeń Bartłomiej Pawlik zdobył II miejsce wspaniale prezentując gawędę " Jak stary Głowianda na jelyniu jechoł' autorstwa Andrzej Rusnaka.

  Czytaj więcej
 • Konkurs plastyczny - DZIEŁO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA PODEJMOWANE PRZEZ WSPÓŁCZESNYCH[ Tytuł ]

  dodano dnia: 18 kwietnia 2020 / 19:35

  DZIEŁO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA PODEJMOWANE PRZEZ WSPÓŁCZESNYCH -TO KONKURS PLASTYCZNY ORGANIZOWANY PRZEZ ORAWSKIE CENTRUM KULTURY. WZIĘŁO W NIM UDZIAŁ PONAD 500 OSÓB Z CAŁEGO PODTATRZA. Z NASZEJ SZKOŁY ZOSTAŁO PRZESŁANY OSIEMNAŚCIE PRAC, STARANNIE PRZYGOTOWANYCH PODCZAS ZAJĘĆ. JEDNA Z NICH, PRACA ZOFII MARTINCZAK UCZENNICY KLASY PIERWSZEJ ZDOBYŁA WYRÓŻNIENIE. GRATULACJE !!!

  Czytaj więcej
 • X Gminny Konkurs Gawędy i Recytacji im. Hanki Nowobielskiej

  dodano dnia: 18 kwietnia 2020 / 11:42

  20 października w Białce Tatrzańskiej odbył się X Gminny Konkurs Gawędy i Recytacji im. Hanki Nowobielskiej. Naszą szkołę reprezentował Daniel Kuruc uczeń klasy VIII. Udało mu się zdobyć III miejsce. W jury zasiadał nasz dyrektor Andrzej oraz doktor muzykolog Dorota Majerczyk z Rabki oraz mgr Lucyna Zabrzewska z Jurgowa.

  Czytaj więcej