• DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

  dodano dnia: 10 listopada 2022 / 19:59

  W ŚRODĘ 9 LISTOPADA UCZNIOWIE Z KLAS 4-8 OBCHODZILI DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA.  UWIELBIAMY TO ŚWIĘTO I ZABAWY NA ŚWIEŻYM POWIETRZU. WIDAOMO JEDNAK, ŻE WSZYSCY Z APETYTEM CZEKAMY NA PRZEPYSZNE ZIEMNIACZKI!!!!!!!!!

  Czytaj więcej
 • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

  dodano dnia: 10 listopada 2022 / 21:10

  Z OKAZJI DNIA POSTACI Z BAJEK UCZNIOWIE Z KLASY 4 I 5 WRAZ Z WYCHOWAWCZYNIĄ PRZYGOTOWALI DLA SWOICH MŁODSZYCH KOLEGÓW PRZEPIĘKNE PRZEDSTAWIENIE PEŁNE BAŚNIOWYCH BOHATERÓW.  POJAWILI SIĘ MIĘDZY INNYMI JAS I MAŁGOSIA, ŚPIĄCA KRÓLEWNA, WILK, CZERWONY KAPTUREK, ZŁA KRÓLOWA I WIELU INNYCH.  PRZEDSZKOLAKI I DZIECI Z KLAS 1-3 MUSIAŁY ROZWIĄZYWAĆ ZAGADKI, ODNAJDYWAĆ UKRYTE CUKIERKI, ODDZIELAĆ FASOLĘ OD KASZY, UŚPIĆ KRÓLEWNĘ, PRZECHYTRZYĆ CZAROWNICĘ. WSZYSCY ŚWIETNIE SIĘ BAWIL, A NA KOŃCU BYŁ WIELKI BAL Z CZEKOLADĄ.

  Czytaj więcej
 • "BohaterON" w nszej szkole

  dodano dnia: 10 listopada 2022 / 19:48

  W listopadzie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „BohaterON – włącz historię”. Jest to ogólnopolska kampania, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

  W ramach tej akcji uczniowie klas wysłuchali słuchowiska pt. „Mały roznosiciel nadziei”, opowiadającego o losach pana Stanisława, który w czasie Powstania Warszawskiego przekazywał powstańczą pocztę mieszkańcom Warszawy. Była to wzruszająca historia o pięknej przyjaźni małego chłopca i dzielnej łączniczki. Natomiast starsi uczniowie obejrzeli na kanale YouTube odcinek programu „Co za historia” poświęcony Powstaniu Warszawskiemu, a następnie na jego podstawie rozmawiali o wydarzeniach, które miały miejsce w Warszawie w 1944 roku.

  Ważną częścią akcji „BohaterON – włącz historię” było samodzielne wykonanie przez uczniów prac plastycznych i kartek pocztowych zawierających życzenia i podziękowania skierowane do Powstańców za ich poświęcenie i narażanie życia, by dziś Polska mogła być wolna. Zdjęcia dzieci trzymających swoje laurki oraz treść podziękowań i życzeń płynących do powstańców zostały zamieszczone na portalu dumnizpowstańców.pl. Każdy wpis to dołożenie cegiełki do budowania narodowej świadomości o ludziach, którzy poświęcili swoją młodość, nierzadko również zdrowie i życie, abyśmy dzisiaj mogli żyć w wolnym kraju. Cieszymy się, że takie wpisy popłynęły do Warszawy także ze Szkoły Podstawowej w Rzepiskach.

  Czytaj więcej
 • Z WIZYTĄ NA PLACU BRONI

  dodano dnia: 10 listopada 2022 / 19:38

  W październiku uczniowie klasy piątej na lekcjach języka polskiego omawiali utwór Ferenca Molnara pt. „Chłopcy z Placu Broni”. Aby lepiej zapamiętać treść książki, uczniowie wykonywali makietę Placu Broni na podstawie opisu z lektury. Piątoklasiści wykorzystali różnorodne materiały i wykazali się pomysłowością. Pracując w grupach, uczyli się wspólnego podejmowania decyzji i podziału obowiązków. Na zakończenie pracy z powieścią uczniowie zagrali w gry edukacyjne w aplikacji Wordwall i LearningApps. Dzięki temu utrwalili znajomość treści omawianej lektury.

   

  Czytaj więcej
 • LEKTUROWE "KOŁO FORTUNY"

  dodano dnia: 10 listopada 2022 / 19:30

  W październiku uczniowie klasy czwartej omawiali lekturę „Akademia pana Kleksa”. Na jednej z lekcji języka polskiego mogli poczuć się jak uczestnicy popularnego polskiego teleturnieju pt. „Koło fortuny”. Dzieci kręciły wirtualnym kołem i odpowiadały na pytania dotyczące książki Jana Brzechwy. Było to doskonałe podsumowanie pracy z lekturą. Ponadto uczniowie wykonywali plakaty przedstawiające głównego bohatera książki – Ambrożego Kleksa, a także redagowali swoje własne przepisy na oryginalne potrawy, które mogłyby zostać przyrządzone w kuchni pana Kleksa. Taka praca z książką była bardzo ciekawa, a dzięki temu uczniowie zapamiętali wiele informacji z lektury.

  Czytaj więcej
 • PRZERWA NA CZYTANIE

  dodano dnia: 30 października 2022 / 17:51

  W piątek 28 października nasza szkoła wzięła udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie  pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

  Czytaj więcej
 • DZIEŃ BEZ PLECAKA

  dodano dnia: 30 października 2022 / 17:38

  27 października w naszej szkole zorganizowano "Dzień bez plecaka". W tym dniu uczniowie nie zabrali z domu plecaków, co jednak nie znaczy, że przyszli do szkoły z pustymi rękami. Wykazali się więlką pomysłowością wybierając przeróżne pojemniki na przybory szkolne.

  Czytaj więcej
 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  dodano dnia: 25 października 2022 / 17:47

  W tym roku szkolnym akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowała klasa pierwsza oraz przedszkolaki i niektórzy uczniowie z klasy drugiej. Nasi młodzi recytatorzy radośnie złożyli życzenia wszystkim nauczycielom.

  Czytaj więcej
 • SAŁATKA JARZYNOWA PRZEDSZKOLAKÓW

  dodano dnia: 25 października 2022 / 19:31

  NASZE ZDOLNE PRZEDSZKOLAKI BADZO DOBRZE SPRAWDZIŁY SIĘ W ROLI KUCHARZY. ICH SAŁATKA WYSZŁA PRZEPYSZNA - WIDAĆ PO TYCH ZACHWYCONYCH BUZIACH.

  Czytaj więcej
 • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

  dodano dnia: 25 października 2022 / 18:49

  29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W tym dniu nasi uczniowie głośno czytali przez chwilę na każdej lekcji.  Klasie pierwszej oraz przedszkolom czytały ich wychowawczynie.

  Czytaj więcej
 • 28 września Światowy Dzień Jabłka 

  dodano dnia: 25 października 2022 / 20:2

  Jabłko to prawdopodobnie najpopularniejszy owoc na świecie, wpływa na to nie tylko wspaniały smak, ale też różnorodność odmian. Celem święta jest popularyzowanie tego owocu. A jest ich mnóstwo, jak choćby wartości odżywcze. Dzięki regularnemu spożywaniu tych owoców walczymy z cholesterolem, wspieramy proces trawienia, poprawiamy urodę czy odżywiamy mózg. O magicznych wręcz właściwościach jabłka wiadomo zresztą o setek lat

  Czytaj więcej
 • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

  dodano dnia: 25 października 2022 / 19:37

  20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zorganizowane zabawy z chustą animacyjną i bum bum rurkami, a potem tańce  przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Następnie wszyscy dzielnie robili bańki mydlane na placu zabaw. 

  Czytaj więcej
 • WYJAZD NA SPEKTAKL "MAŁY KSIĄŻĘ"

  dodano dnia: 25 października 2022 / 17:59

  W piątek,  16 września 2022 roku, uczniowie z klas IV-VIII pod opieką pani Dominiki Kowalczyk i Marii Bryi udali się do Domu Ludowego w Bukowinie Tatrzańskiej na spektakl pt. „Mały Książę”. Przedstawienie zostało przygotowane przez grupę teatralną „Mali Kombinatorzy” z Jurgowa, działającą pod kierunkiem księdza Piotra Kosakowskiego.

              Piątkowy wyjazd przyniósł wychowankom naszej szkoły wiele korzyści. Ósmoklasiści przypomnieli sobie treść znanego utworu, który jest lekturą szkolną. Młodsi uczniowie poznali piękną historię opowiadającą o przyjaźni i miłości. Spektakl dostarczył dzieciom wielu emocji. Były momenty śmieszne i zabawne, ale także chwile wzruszenia i zadumy. Po przedstawieniu wszyscy zadowoleni wrócili do domów.

  Czytaj więcej
 • POŻEGNANIE PANA DYREKTORA

  dodano dnia: 6 lipca 2022 / 16:5
  "… Tą piosenką cię żegnamy profesorze
  Nasze myśli będą zawsze z tobą szły
  Tą piosenką przepraszamy profesorze
  Za kłopoty przepraszamy I za łzy
  To jest nasze profesorze pożegnanie
  A niełatwo nam się rozstać co tu kryć
  Przyrzekamy rozwiązywać twe zadanie
  Jak uczciwie I mądrze żyć..."
   
                Włodzimierz Patuszyński
  Czytaj więcej
 • SZKLARNIA PRZEDSZKOLAKÓW

  dodano dnia: 4 lipca 2022 / 11:51

  CZAS NA SADZENIE ROŚLINEK!  PRZEDSZKOLAKI POSIAŁY W SWOJEJ SZKLARNI CUKINIĘ, SZPINAK, BAZYLIĘ I LAWENDĘ. MALI OGRODNICY WYKAZALI SIĘ WIELKIM ZAANGAŻOWANIEM.

  Czytaj więcej
 • DZIEŃ MAMY I TATY

  dodano dnia: 6 lipca 2022 / 13:33

  B. Szelągowska, “Moja rodzina”

  Piękny uśmiech, dobre serce;
  wszystko umie zrobić sama.
  Kocha mnie najbardziej w świecie.
  To jest właśnie moja mama.

  Zawsze chętnie mi pomagasz,
  kiedy jesteś obok, tato.
  Z tobą czuję się bezpiecznie.
  Kocham ciebie właśnie za to!

  Dom to miejsce wyjątkowe.
  Może być na końcu świata!
  Najważniejsza jest rodzina,
  czyli mama, ja i tata!

  Czytaj więcej
 • WYCIECZKA DO KRAKOWA

  dodano dnia: 6 lipca 2022 / 13:38

  26 kwietnia odwiedziliśmy Kraków. Braliśmy udział w warsztatach "Zabawa z mistrzami" (młodsi), "Alfabet mistrzów" (starsi) - poznaliśmy najważniejsze dzieł sztuki Polskiej XIX wieku i ich twórców. Następnie poszliśmy na trasę –VIA REGIA/BAJU BAJU - to droga krakowska, którą przez wieki wędrowały orszaki królewskie i ważne poselstwa. Na trasie było m.in. Wzgórze Wawelskie – jedno z najważniejszych miejsc i świadectw historii Polski z katedrą - miejscem koronacji i pochówków królów polskich oraz Rynek Główny z zabudowaniami. Podczas spaceru obserwowaliśmy jak wyglądało średniowieczne miasto i jego system obronny, gdzie handlowano a gdzie bawiono się w starym Krakowie.

  Czytaj więcej
 • SPRZĄTANIE ŚWIATA

  dodano dnia: 6 lipca 2022 / 14:13

  22 KWIETNIA  UCZNIOWIE Z NASZEJ SZKOŁY SPRZĄTALI ŚWIAT. WSZYSCY BARDZO SIĘ PRZYKŁADALI, ŻEBY NASZA OKOLICJA BYŁA JESZCZE PIĘKNIEJSZA.

  Czytaj więcej
 • Wyniki rekrutacji

  dodano dnia: 4 kwietnia 2022 / 21:54
  Czytaj więcej
 • Obozy sportowe

  dodano dnia: 24 marca 2022 / 13:28
  Czytaj więcej