Dzień Ziemi w naszej szkole

#ŚwiatowyDzieńZiemi

29 kwietnia odbył się w naszej szkole ,,Dzień Ziemi”. Od rana, na skarpie pomiędzy boiskiem i placem zabaw mieliśmy akcję sadzenia drzewek. Jodełki i buki, dzięki chłopakom z 7 i 5 klasy, od dzisiaj będą ozdobą terenu naszej szkoły. Zostały one uzyskane ze Szkółki Leśnej Falsztyn Nadleśnictwa Krościenko.

Pogoda  tego dnia nam sprzyjała, podzieliliśmy się na dwie grupy i wyruszyliśmy sprzątać naszą miejscowość. Na szczęście, śmieci nie było dużo. Grupa z Potoku Bryjowego przeszła do remizy OSP Rzepiska 1, gdzie czekało na nas spotkanie ze strażakami. Podczas pobytu w remizie, naczelnik - pan Grzegorz Węglarz oraz zastępca naczelnika pan Andrzej Pluta zapoznali nas ze sprzętem ratowniczo-gaśniczym. Następnie zwiedziliśmy garaże oraz samochody ratownicze,  każdy z nas mógł nawet przymierzyć strój strażaka. Bardzo dziękujemy strażakom za przyjęcie oraz pokazanie w pasjonujący sposób swojej pracy.