PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

#LubięMuzeum #LubięKsiążkę

Wiosnę przywitaliśmy wycieczką do Jurgowa. 

Uczniowie zwiedzili Zagrodę Sołtysów - filię Muzeum Tatrzańskiego. Zagroda Sołtysów to stary, góralski dom i pomieszczenia gospodarcze w jednym ciągu i pod jednym dachem, które powstały w II poł. XIX wieku. W budynku mieszkalnym znajduje się wiele przedmiotów życia codziennego lub ich rekonstrukcje. Przewodniczka opowiadała słuchaczom o warunkach życia ówczesnych gospodarzy i wielkiej przedsiębiorczości mieszkańców domu, która nastawiona była na wyżywienie ludzi i zwierząt. 

Kolejnym punktem wycieczki była lekcja biblioteczna w Bibliotece Publicznej w Jurgowie. Gospodyni, Pani  Irena Haniaczyk pokazała uczniom bogaty księgozbiór biblioteki, zapoznała ich z popularnymi wśród młodzieży książkami i nowościami wydawniczymi. Uczniowie spędzili blisko godzinę w tym wyjątkowym miejscu, którego klimat tworzą nie tylko książki, ale i gospodyni. Podczas gdy uczniowie wertowali książki,  panie zostały poczęstowane pyszną kawą. Część uczniów postanowiła zapisać się do biblioteki i  wypożyczyć wypatrzoną książkę. 

Na koniec odwiedziliśmy pizzerię w Jurgowie i pobliską, niedawno otwartą, siłownię wraz z placem zabaw na otwartej przestrzeni.

Pierwszy Dzień Wiosny był naprawdę udany!