MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

Już kolejny rok z rzędu nasze przedszkolaki uczestniczyły w realizacji międzynarodowego projektu „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”.

Celem głównym projektu  jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa we współpracy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi, szkołami specjalnymi, szkolnymi świetlicami, bibliotekami szkolnymi w całej Polsce i za granicą.

Dzieci wraz z nauczycielem wybrały grupową maskotkę – misia. Po długich negocjacjach został nazwany „PIMPULINEK”. Miś w roku szkolnym 2022/2023 odbył czytelniczą podróż po domach przedszkolaków. Z każdej wyprawy miś przynosiły uzupełnioną kartę z dziennika podróży, na której był króciutki opis przeczytanej książeczki oraz rysunek dla Pimpulinka.

W przedszkolu pluszak zamieszkał w kąciku czytelniczym. Bardzo często towarzyszył dzieciom  na zajęciach przeprowadzanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w roli przewodnika po świecie literatury.