WSPANIAŁA WYGRANA

25 listopada 2021 r. uczeń naszej szkoły Bartłomiej Pawlik zdobył I miejsce w finale VIII edycji Konkursu „Poznajmy nasze lasy i ojczystą przyrodę”.

Ten trzyetapowy Konkurs gromadzi na swoim starcie setki młodych przyrodników ze szkół podstawowych powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego. Poziom konkursu jest bardzo wysoki, obejmuje całość wiedzy z przyrody i biologii, a także geografii regionu i bardzo obszerne wiadomości o lesie i leśnictwie. W tym roku do etapu szkolnego przystąpiło 789 uczniów z 77 szkół. Do finału awansowało tylko 32 uczniów, którzy najlepiej napisali test, przygotowany przez leśników.

Bartek swoją wiedzą i umiejętnościami pokonał 788 współuczestników rywalizacji i stał się właścicielem cennych nagród: statuetka sowy odlana z brązu z wygrawerowanym imieniem i nazwiskiem laureata konkursu oraz tablet, a także wiele innych nagród i upominków. Ponadto otrzymał nagrodę specjalną jako jedyny uczestnik konkursu, który na etapie rejonowym zdobył maksymalną liczbę punktów.

Naszą szkłę reprezentowała również Malwina Górnisiewicz, która z bardzo dobrym wynikiem znlalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych znawców lasów.

Statuetki sów są głównymi nagrodami dla laureatów konkursu. Poza nimi niewiele osób może stać się ich posiadaczami. Mogą być nimi jedynie odchodzący na emeryturę leśnicy oraz osoby zasłużone dla leśnictwa.