CZYTAM Z KLASĄ - lekturki spod chmurki

"CZYTAM Z KLASĄ - lekturki spod chmurki" – to międzynarodowy projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III. W naszej szkole realizowała go klasa II. Postacią przewodnią po projekcie była mała chmurka Tosia, która ukazała dzieciom nurtujące ją problemy, związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz zachęciła uczniów do rozwiązania bardzo ważnych problemów natury ekologicznej. Projekt składał się z trzech modułów  związanych z trzema porami roku – jesień, zima, wiosna. W  każdym z modułów uczniowie wybierali jedną spośród zaproponowanych lektur, do której wykonywali zadania.  Klasa druga wybrała: M. Lobe  Babcia na jabłoni, H. Ch. Andersen Królowa Śniegu, Ł. Wierzbicki Afryka Kazika. Projekt bardzo podobał się dzieciom – szczególnie prace plastyczne wykonywane do poszczególnych lektur.