KONKURS KOLĘDY NIEMIECKIEJ 

W czasie nauki zdalnej w naszej szkole odbył się konkurs piosenki niemieckiej dla uczniów klas VII i VIII Wir singen Weichnachtslieder.

 

Konkurs miał na celu motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego w ciekawy i przyjemny sposób, promowanie aktywności twórczej , utrwalenie i wzbogacenie leksyki, pracę nad poprawną wymową, budzenie wiary we własne siły, zachęcanie uczniów do  twórczego spędzania wolnego czasu.

Zadanie konkursowe polegało na zaśpiewaniu dowolnej kolędy lub piosenki bożonarodzeniowej w języku niemieckim i przesłanie nagrania w formie video nauczycielowi.

Uczniowie wykazali się umiejętnościami zarówno językowymi, jak i wokalnymi.  Dziękujemy wszystkim uczestnikom za nadesłanie nagrań, a zwycięstwom gratulujemy!!!

Ania Grochola z kl. VII zajęła I  miejsce śpiewając Alle Jahre wieder, Paulina Dziadoń z kl. VIII zajęła II miejsce  z piosenką Stille Nacht, heilige Nacht i Tomasz Chowaniec-Bombac z kl. VIII zdobył III miejsce prezentując kolędę O Tennenbaum.

Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i statuetkami, przygotowanymi przez panią Katarzynę Hodorowicz – nauczycielkę języka niemieckiego.