Zielona Szkoła na Cyprze

W dniach 13-20 kwietnia 2024 uczniowie naszej Szkoły wyjechali na Zieloną Szkołę. Tym razem był to Cypr.

Cele wycieczki:

1. Zaspokojenie potrzeb intelektualnych, poznawczych i emocjonalnych uczniów.
2. Możliwości bezpośredniego poznania realiów krajów europejskich, stosowania języka obcego w kontakcie z cudzoziemcami, ćwiczenie umiejętności odbioru i produkcji językowej, podnoszenia świadomości bycia Europejczykiem, poznania dziedzictwa historycznego, kulturowego i walorów turystycznych Europy, uczenie tolerancji i otwartości na inne kultury i narody.
3. Kontakt z europejskimi dobrami kultury, poznawanie zjawisk kulturalnego życia, kulturowych wartości, uczestnictwo w kulturze, walorów przyrodniczych.
4. Poprawa stanu zdrowia i sprawności fizycznej poprzez kontakt z naturą oraz budzenie stałych zainteresowań poznawczych w zakresie turystyki i aktywnego wypoczynku.
5. Budzenie pasji i zainteresowań poznawczych przez wielokierunkowe, emocjonalne i aktywne zaangażowanie.
6. Zapewnienie dzieciom wypoczynku w strefie klimatu subtropikalnego – typu śródziemnomorskiego.

Odwiedziliśmy następujące miejscowości:

Ayia Napa