"Przerwa na czytanie 2023" u najmłodszych

Szkoła Podstawowa w Rzepisakch wzięła udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie".

Promocja akcji w klasach 1-3 odbyła się przez ogłoszenie akcji tydzień wcześniej, zachęcenie uczniów do wykonania opaski na głowę z wybranym warzywem oraz przygotowanie się do głośnego czytania wybranego wiersza o warzywach. W czasie akcji uczniowie wraz z nauczycielami czytali wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, czytano m.in. wiersze: "Na straganie", "Pomidor", "Warzywa". Podczas czytania humorystycznych fragmentów uczniowie spontanicznie reagowali śmiechem. Po wspólnym czytaniu uczniowie odpowiadali na pytania: Dlaczego warto czytać książki? Jakie książki lubią najbardziej?